: 0 212 277 90 90

İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="5" title="Form"]
İLETİŞİM FORMU

Maksimum Hız & Konfor, 3000 Watt Güç

Günümüzde 14 yaşından itibaren neredeyse tüm kadınlar lazer epilasyon yaptırmaktadır. Erkekler arasında da lazer epilasyon yaptıranlar her geçen gün artmaktadır. Lazer epilasyon 2016 yılı verilerine göre dünya çapında 12.9 milyon uygulama ile estetik tedavileri 1. sırasında yer almıştır.

Zamanın Özü: Lazer epilasyonda doktor ve hastalar için daha hızlı sonuç sağlayan bir sisteme ihtiyaç var. Jet Lazer Vectus mümkün olabilecek en hızlı uygulama için en büyük spot boyutunu sunar. “Daha fazla verim, daha fazla yatırım getirisi”

Vectus, 810 nm Diode (diyot) lazer sistemidir. Diode lazer koyu renk ciltlerde güvenle kullanılabilen ve ince tüylerde etkili olan bir lazer sistemidir. Kıl kökünü yakarak kalıcı epilasyon sağlar. 810 nm Diode dalga boyu renge duyarlı olmadığından koyu ten ve bronz tende tercih edilir. Ayrıca derine inebildiğinden erkek sırt, omuz gibi kıl kökleri derinde olan bölgelerde çok başarılıdır.

3000 watt güç ile sektördeki en güçlü ve en hızlı Diode lazerdir.

4 Dakikada Sırt, 15 Dakikada Tüm Vücut Epilasyonu

Jet Lazer Vectus hızlı epilasyon için en doğru tercihtir. Diode teknolojisinin kanıtlanmış güvenilirliği ve düşük işletme maliyeti ile tüm cilt ve kıl tipleri için kalıcı, konforlu epilasyon imkanı sunar.

İnce tüylerde etkili olması, bronz tende kullanılabilmesi, erkek sırt gibi epilasyona geç yanıt veren alanlarda hızlı sonuç vermesi, ayva tüylerinde aktivasyon yapmaması tercih sebebidir.

Vectus Diode lazer cihazları içinde piyasadaki en büyük spot genişliği

(23 mm X 38 mm) ile jet hızında epilasyona olanak tanır.

“4 Dakikada Sırt, 15 Dakikada Tüm Vücut Epilasyonu” sadece Jet Lazer Vectus ile mümkündür.

 

Jet Lazer Farkı

Düzenli Lazer Işınları

Optimum tedavi için
sıcak noktaları azaltır.

Gelişmiş Kontak Soğutma

Hasta konforunu arttırır.

Foton Geri Dönüşüm

Fluence dozunu
1,5 kat arttırır ve tedavi
sonucunu maksimize eder.

Jet Lazer Vectus’un Üstün Özellikleri 

 • 23 mm X 38 mm tarama alanı ile sektördeki en büyük spot boyutu
 • 3000 Watt güç ile sektördeki en güçlü ve en hızlı Diode lazer
 • Yüksek enerji çıkış gücü
 • Her cilt tipine uygulama
 • İnce kıllarda etkili
 • Kontak soğutma ile hasta konforu
 • Düşük işletme maliyeti

Tam Otomatik Kullanım

Jet Lazer Vectus cihazına entegre Skintel ile ciltteki melanin yoğunluğu ölçülür ve cilt tipi belirlenir. Ardından ekranda cilt tipi, kıl rengi ve kıl yoğunluğu seçilerek uygun parametreler otomatik olarak belirlenir. Böylece hatalı parametre seçiminden kaynaklanan yanık gibi komplikasyonlar oluşmaz.

VECTUS Lazer Cihazı Kimlere Uygulanabilir?
Cildin ve kılın rengine bağlı olmaksızın her cilt ve kıl tipinde gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak uygulama yapılabilir. Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren herkese uygulanabilir.

VECTUS Lazer Cihazı Epilasyon Amaçlı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Tüm vücut bölgelerinde güvenle uygulanabilir.

VECTUS Lazer Cihazı  Seans Aralıkları Ne Kadardır? 

Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta, vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Tedavi Sırasında Acı Hissedilir Mi?

Kısa atım sürelerinde gerekli gücü ilettiği için acı diğer sistemlere göre çok daha az hissedilir. Yine de Olası acı hissi kişiden kişiye değişmekle birlikte, genelde hastaların büyük çoğunluğu acı hissetmemektedir. Ancak hassas kişiler için, uygulamadan 30-40 dakika önce uygulayacakları lokal anestezik krem olası acı hissinide ortadan kaldıracaktır. Vectus lazer cihaznın safir başlıkları ve soğutma sistemi ile  acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır.

Kaç Seans Uygulama Gerekir? 

Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir, kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadır.

VECTUS  Lazer Cihazı Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi? 

SPF 45 veya üzeri güneş koruyucu kullanılması önerilir. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.

VECTUS  Lazer Cihazını Benzerlerinden Ayıran Özelliği Nedir?

Vectus lazeri diğer lazerlerden ayrılan en büyük özellik yüksek gücü sayesinden çok daha geniş bir alanı tek seferde etkileyen büyük başlığıdır. Sistem 24 adet diode modül içerir ve büyük başlık sayesinde çok hızlı bir şekilde vücut tarama yapabilir. Vectus saniyede 3 atış hızına çıkabilir ve diğer diyot lazer sistemlerinden 10 kata kadar hızlıdır. Ve tekli atım teknolojisi ile etkinliği kesindir. Pik gücü yüksek olduğu için çok daha kısa atım sürelerinde gerekli gücü ilettiği için acı diğer sistemlere göre çok daha az hissedilir.

İLGİLİ VİDEOLAR

Klinik Makaleler

 1. Joe Lowery, Rich Cohen, Felicia Whitney, James Childs and Gregory Altshuler. Comparative Study between the Vectus™ Diode Laser System and LightSheer™ Duet for Long-Term Hair Reduction in the Axilla. 2013. PMTI.
 2. James Childs, PhD, Richard Cohen, PhD, Mikhail Smirnov, PhD, Henry Zenzie, MS Gregory B. Altshuler, PhD. Optimization of a Laser Diode for Permanent Hair Reduction. 2012. PMTI.
 3. Amin S, Goldberg D.  2006. Clinical Comparision of Four Hair Removal Lasers and Light Sources. Journal of Cosmetic and Laser Therapy. 8: 65–68.
 4. Manstein D, Pourshagh M, Anderson R, Erofeev A, Yaroslavsky I, Altshuler G. 2001. Effects of Fluence and Pulse Duration for Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine.
 5. Manstein D, Pourshagh M, Erofeev A, Altshuler G, Anderson R. 2004. Effects of Diode Laser Versus Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 6. Dierickx C, Altshuler G. 2006. Efficacy and Safety of a Suction-Enhanced Filtered IPL System for Hair Management. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 7. Campos V, Dierickx C, Farinelli W, Lin T, Manuskiatti W, Anderson R. 2000. Ruby Laser Hair Removal: Evaluation of Long-Term Efficacy and Side Effects. Lasers in Surgery and Medicine. 26:177–185.
 8. Schulze R, Ross E.V. 2007. Low Fluence 1064nm Laser Hair Reduction for Pseudofolliculitis Barbae in Skin Types IV, V, and VI. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)