: 0 212 277 90 90

İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="5" title="Form"]
İLETİŞİM FORMU

Lazer Teknolojisinde Son Nokta

Picosure dünyanın ilk ve tek pikosaniye Alexandrite & KTP lazeridir. Lazer enerjisini pikosaniye yani saniyenin trilyonda biri kadar ultra kısa atımlarla cilde iletir. Ultra kısa atım süresi ve patentli  PressureWawe™  teknolojisi bir arada fotomekanik etki yaratır. Bu fotomekanik etki çevre dokuya zarar vermeden boya pigmentini toz benzeri mikroskopik parçalara bölerek, vücuttan kolayca elimine olmasını sağlar.

 • 755 nm & 532 nm çift dalga boyu
 • 550-750 pikosaniye atım süresi
 • Boost™ Teknolojisi ile %70 daha fazla bası etkisi
 • FOCUS™ Lens Array ile etkin cilt tedavileri

Alanında Rakipsiz

Picosure’u rakipleri arasında zirveye oturtan en belirgin ayrıcalık 755 nm dalga boyu ve patentli FOCUS™ Lens Array’dır.

Tek Bir Cihazla Çoklu Tedavi

 • Dövme Silme (tüm renklerdeki dövmeler)
 • Epidermal ve Dermal Pigmente Lezyon TedavisiLentigoÇiller
  • Yaşlılık Lekeleri
  • Melazma
 • Akne İzleri
 • Seboreik Keratoz
 • Ota Nevus, Becker Nevus, Nevus Spilus
 • Postinflamatuar Hiperpigmentasyon
 • Kırışıklık Tedavisi
 • Cilt Gençleştirme
 • Cilt Yenileme

Picosure yukarıdaki kullanım alanları dışında özellikle Asya’da yaygın olarak cilt aydınlatma, cilt beyazlatma, cilt çatlakları ve göz altı morlukları gibi  ilave endikasyonlarda da kullanılmakta ve etkin sonuçlar alınmaktadır.

Focus™ Lens Array Cilt Gençleştirme, Leke ve Kırışıklık Tedavisi

Son zamanlarda yapılan klinik çalışmalar, vücudumuzun gizli dilini ve hücrelerin bizi sağlıklı kılmak için birbirleriyle nasıl konuştuğunu ortaya çıkarmaya başladı. Hücre sinyalleşmesi olarak bilinen bu biyolojik iletişim, hücreler yaralandığında oluşur ve iyileşme sürecini tetikleyen proteinleri serbest bırakır.

Hücre sinyalizasyonu Picosure cilt yenilemesinin ilkesidir. 755 nm dalga boyu ve FOCUS™ Lens Array birlikte daha sağlıklı, daha canlı, daha genç bir cilt için eşsiz bir yöntemdir.

FOCUS™ Lens Array PicoSure’un güçlü fotomekanik etkisini sıkıca odaklanmış diziler içinde sürdürür. Bu güçlü enerji FOCUS™ Lens Array’in mikroskobik konsantrasyonda tasarlanmış yapısıyla cilt gençleştirmek için yeni, güvenli ve daha etkili tedavi opsiyonları sağlar. FOCUS™ Lens Array her bir cm²’ye düşen yüzlerce mikro lensten oluşur ve standart PicoSure atımından 20 kat daha yoğun enerji içerir.

Eşsiz bir yöntem kullanan FOCUS™ Lens Array enerjiyi epidermiste yoğunlaştırarak hücre sinyalizasyonunu aktive eder. Bunun sonucunda iyileşme tepkisi başlar ve dermise yayılan basınç dalgaları oluşur. Termal hasar oluşmadan kolajen ve elastin sitimülasyonu aktive edilmiş olur. Klinik çalışmalar FOCUS™ Lens Array ile yapılan cilt yenileme ve gençleştirme işlemlerinin en az fraksiyonel ve ablatif lazerlerin sonuçları kadar başarılı olduğunu göstermiştir. Üstelik ablatif lazerlerde görülen yan etkiler oluşmaz. Bu enerji dağılımı yüksek hasta konforu, kısa iyileşme süresi, etkin ve güvenli tedavi sağlar. Özellikle cilt tipi IV olan hastaların melazma, lentigo v.s tedavilerinde Postinflamatuar Hiperpigmentasyon riskini minimuma indirir.

Sadece Picosure Tüm Renklerdeki Dövmeleri Siler

Picosure 755 nm & 532 nm dalga boyları ile tüm cilt tiplerinde tüm renkteki dövmeleri siler.

BOOST™ Teknolojisi atım süresini 750 ps’den 550 ps’ye düşürerek PressureWave™ olarak adlandırılan mekanik stresin % 70 oranında artmasını sağlar. Boya partikülleri üzerindeki bası etkisinin bu eşsiz düzeydeki artışı, inatçı dövmelerin tedavi edilmesini sağlar.

Avantajlar

 • Etkileyici klinik sonuçlar
 • Daha az seans
 • Daha düşük enerji
 • Daha az yan etki
 • Çabuk iyileşme süresi
 • Hızlı renk soldurma
 • Fotomekanik efekt
 • Yüksek hasta memnuniyeti
 • FOCUS™ Lens Array ile cilt gençleştirme, leke ve kırışıklık tedavisi

Picosure ile Q-Switch Lazer Arasındaki Fark

PicoSure: Q-Switch lazerlere kıyasla daha az seansta, daha az yan etki ile tüm renklerdeki dövmeleri siler ve sonuçları çok daha etkindir. Pikosaniye nanosaniyeden 1000 kat daha kısa süredir ve boya mürekkebini çok daha küçük partiküllere ayırarak vücuttan daha hızlı atılmasını sağlar. Dövme pigmentini bir kayaya benzetecek olursak nanosaniye atım yapan Q-Switch lazerler bu kayadan taşlar koparırken, pikosaniyede çalışan Picosure bu kayayı adeta kum taneleri kadar mikroskobik parçalara ayırır. Q-Switch lazer ile ortalama 10-12 seansta silinen dövme PicoSure ile 3-4 seansta silinebilmektedir. Q-Switch lazerlerin neredeyse hepsinin Nd:YAG & KTP dalga boyunda olmalarından dolayı tüm renklerdeki dövmeler silinememektedir. PicoSure ise pikosaniye Alexandrite & KTP dalga boyları ile tüm renklerdeki dövmeleri siler.

Nanosaniye lazerler fototermal etki ile pigment ve etrafını çevreleyen dokuya ısı ileterek uygulama yaparlar.

PicoSure ise PressureWave™ teknolojisinin fotomekanik etkisi ile çevre dokuya zarar vermeden pigmenti vücuttan kolayca elimine edilecek şekilde parçalar.

NEDEN PICOSURE?

Dünya lazer devi Cynosure AR-GE ekibinin 10 yılı aşkın titiz çalışmaları sonucu dünyanın ilk pikosaniye lazeri kavramsallaşmış, tasarlanmış ve piyasaya sunulmuştur. Bugüne dek Picosure ile 500 bin üzerinde hasta güvenle tedavi edilmiştir. Tüm endikasyonlarında FDA onayına sahip Picosure, pikosaniye lazer teknolojisini her geçen gün yeni seviyelere taşımaya devam etmektedir. FOCUS™ Lens Array dağıtım sistemiyle çoklu uygulama platformu olan Picosure tüm renklerdeki dövmeleri silme, cilt yenileme, pigmente lezyon, kırışıklık ve akne skarlarını tedavi edebilen tek pikosaniye lazerdir. 755 nm dövme silmede en geniş renk skalasına sahiptir. Sisteme istendiğinde opsiyonel olarak 532 nm de eklenebilir. Son olarak opsiyonel olarak 1064 nm dalga boyu da sisteme eklenmiştir. Böylece tüm cilt tiplerinde tüm renklerdeki dövmeleri güvenle silebilmektedir. Günümüzde hastalar dövme silmede adıyla Picosure’u istemektedir.

PICOSURE İLE DÖVME SİLME KAÇ SEANS SÜRER?

Dövmenin yaşı, derinliği, kullanılan boyanın cinsi gibi etkenlere bağlı değişkenlik gösterse de ortalama 3-4 seansta dövme silme işlemi tamamlanır. Seans aralıkları 4-6 hafta olmalıdır.

PICOSURE İLE HER RENKTEKİ DÖVME SİLİNİR Mİ?

Evet, PicoSure ile tüm renklerdeki dövmeler silinir.

PICOSURE UYGULAMA SONRASINDA YAN ETKİ OLUŞUR MU?

PicoSure foto termal yani ısı etkisi yaratmadan tedavi ettiğinden yanık benzeri yan etkiler oluşmaz, çevre dokulara zarar vermez. Dövme silme işleminden sonra uygulama alanında kızarıklık, su toplama gelişebilir. Bu durum en fazla birkaç gün sürer.

PICOSURE İLE DÖVME SİLME SONRASI İZ KALIR MI?

PicoSure ile dövme silme işleminden sonra herhangi bir iz kalması beklenmez. Ancak bazen uygulama alanında hafif renk değişiklikleri gözlenebilir. Bu durum birkaç ay sonra kaybolur.

PICOSURE AĞRILI BİR UYGULAMA MIDIR?

PicoSure ile cilt gençleştirme, leke tedavisi son derece ağrısız ve konforlu uygulamalardır. Dövme silme tedavisi ise diğer lazer cihazlarına kıyasla çok daha az ağrılıdır. İstendiğinde Zimmer Cryo6 hava soğutma cihazı kullanılabilir.

ÖNCESİ & SONRASI

İLGİLİ VİDEOLAR

Klinik Makaleler

PicoSure is the first and only aesthetic picosecond laser for the safe and effective removal of tattoos and benign pigmented lesions, as well as acne scars, wrinkles and skin revitalization treatments. Clinical data shows better clearance in fewer treatments.

Successful and Rapid Treatment of Blue and Green Tattoo Pigment With a Novel Picosecond Laser
Brauer JA, Reddy KK, Anolik R, et al. Arch Dermatol. 2012;148(7):820-823.

Treatment of Tattoos With a Picosecond Alexandrite Laser: A Prospective Trial
Saedi N, Metelitsa A, Petrell K, et al. Arch Dermatol. 2012;148(12):1360-1363.

Use of a Picosecond Pulse Duration Laser With Specialized Optic for Treatment of Facial Acne Scarring
Brauer JA, Kazlouskaya V, Alabdulrazzaq H, et al. JAMA Dermatol. Published online November 19, 2014.

Picosecond Lasers: the Next Generation of Short-pulsed Lasers
Freedman J., Kaufman J., Metelitsa A., Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery. Vol. 33, December 2014.

Treatment of Nevus of Ota With a Picosecond 755-nm Alexandrite Laser
Chesnut C., Diehl J., Lask G. Dermatol Surg. 2015;41:508–536.

Clearance of Yellow Tattoo Ink With a Novel 532-nm Picosecond Laser
Alabdulrazzaq H., Brauer J., Bae YS., Geronemus R. Lasers in Surgery and Medicine. 2015; Lasers in Surgery and Medicine 47:285–288.