: 0 212 277 90 90

İLETİŞİM FORMU

[contact-form-7 id="5" title="Form"]
İLETİŞİM FORMU
cynosure apogee plus

Kusursuz Cildin Anahtarı

www.iconlazer.com

Icon estetik teknolojilerde çığır açan bir sistemdir.

Birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla kullanıcılara tüm cilt tiplerinde; cilt gençleştirmeden, kırışıklık tedavisine, cerrahi, yanık ve akne izlerinden, çatlak tedavisine, leke ve damar tedavisinden, epilasyona kadar geniş bir kullanım alanı sunar.

Estetik uygulamalarda cerrahi yöntemlerden sonra en çok tercih edilen fraksiyonel lazer teknolojisidir. Dünyanın fraksiyonel lazer teknolojisindeki öncüleri tarafından geliştirilen ICON, non-ablative (soyucu olmayan) özelliğiyle iyileşme süresini minimuma düşüren, farklı cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan üstün bir teknolojiye sahiptir.

Kullanım Alanları

 • Cilt yenileme
 • Kırışıklık, ince çizgiler
 • Pigment lezyonlar
 • Akne Skarı
 • Yara ve cerrahi izler
 • Yanık izleri
 • Cilt çatlakları
 • Cilt tonu düzensizlikleri
 • Vasküler lezyonlar
 • Portwine
 • Rosacea
 • Lazer epilasyon

Tek Platform… Sonsuz Seçenek…

Icon Fraksiyonel Lazer Sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratır. Soyucu olmayan özelliği sayesinde cilt yüzeyinde hiçbir travma yaratmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, cildin alt tabakasında da kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Aynı zamanda cildin kendini yenileme sistemi de tetiklendiğinden daha pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt elde edilir. Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir,. Cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek lazerdir.

MaxG™ Başlık

Spektral aralık: 500-670 nm & 870-1200 nm

Spot büyüklüğü: 10×15 mm

Pulse süresi: 1-100 ms

Maksimum rep. hızı: 2Hz

Maksimum enerji 80 jl/cm²

MaxG™: Benign pigmente lezyon ve telenjiektazı, port-wine, hemanjijom, anjijom, spider ven gibi vasküler lezyonların tedavisinde kullanılan optimize edilmiş ışık teknolojisidir. Dynamic Spectrum ShiftingSM’nin benzersiz kombinasyonu ve dual- band filtreleri sayesinde homojen bir ısıtma sağlayarak her tür leke ve derin yüz damarlarının tedavisinde kullanılır. MaxG™ bacak damarlarının tedavisinde kullanılmaz.

1540 Fraksiyonel Lazer

Dalga Boyu: 1540 nm

Lazer türü: Er:Glass

Spot Büyüklüğü XD: 12X12 mm XF: 15 mm

Maksimum Enerji: 70mj/mb

Pulse Süresi: 10,15,20 ms

1540 nm:  melazma, akne skarı, cerrahi skar ve cilt çatlaklarının tedavisinde, Non-Ablative fraksiyonel cilt gençleştirmede ve yumuşak doku koagülasyonu için kullanılır. Cilt çatlaklarında kullanılan FDA onaylı tek Non-Ablative (soyucu olmayan) fraksiyonel lazerdir.

XF ve XD Mikrolenslere sahiptir.

XF Mikrolens: Yüksek hızda Non-Ablative fraksiyonel yenilenme için tarama alanı büyütülmüş lens teknolojisidir. Yüksek hızda tedaviye imkan sağlar, tüm yüzün tedavisi için gereken süreyi 15 dakikaya indirmektedir.

XD Mikrolens: Zor vakalarda uygulama derinliğini artıran lens teknolojisidir. Çatlaklar, yara ve cerrahi izler gibi derine penetre olunması gereken tedavilerde kullanılır.

MaxG™ & 1540 nm

  Kombine Tedavi

30 yaşından itibaren her yıl kolajen oranımızın %1’ini kaybediyoruz.

45 yaş üstü kadınların sadece %15’i ciltlerinden memnun. Çünkü yaşla birlikte cilt daha donuk, cansız görünmeye başlıyor.

Cilt yaşlanması güneş hasarı ve genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. İnce çizgi ve kırışıklıkların %80’i de güneş kaynaklı cilt problemleri olarak karşımıza çıkıyor. Ciltte görülen damarsal lezyonlar da yaşla birlikte artış gösteriyor.

Kırışıklık ve ince çizgiler, güneş lekeleri ve damarsal lezyonlar genellikle ciltte bir arada görülmektedir. Tek bir uygulamada bu üç cilt problemini tedavi edebilen tek yöntem Icon cihazıdır.

MaxG™ IPL başlığı ve hemen ardından 1540 nm Non-Ablative fraksiyonel lazer başlığı ile yapılacak kombine tedavi perioral, periorbital bölgeler, yanaklar ve üst dudak dahil olmak üzere tüm yüzdeki pigmentasyon, kızarıklık problemleri giderilir ve cilt dokusunda iyileşme sağlanarak ince çizgi ve kırışıklıklar tedavi edilir.

İlk pas: MaxG™ başlık ile uygulanır. Daha pürüzsüz görünüm için renk ton farklılıkları giderilir, damarsal lezyonlar tedavi edilir. Yüz damarlarında da düzelme sağlanır. Güneş lekeleri ise 1-2 hafta sonra kaybolur.

İkinci pas: Cildi yenilemek için 1540 nm Non-Ablative fraksiyonel lazer teknolojisi kullanılır. Bu benzersiz teknoloji cildin destek yapısının anahtarları olan kolajen ve elastim üretimini tetikler; ince çizgiler, kırışıklık, yara izleri ve diğer cilt kusurları süratle iyileşir. İnce çizgi ve kırışıklıklar birkaç ay içinde kaybolur.

Güvenli – FDA onaylı

Hızlı – 30 dakika

Pratik – 3 tedavi bir arada

Hasta Talepleri Patentli Yeniliklerde Toplandı

High Peak Power: Yüksek tepe gücü ile daha az tedavi seansı ile optimum sonuç sağlar

Advanced Contact Cooling: 5 derece ısıyı tüm uygulama boyunca sabit tutarak hasta konforunu artırır.

AccuSpectrum: Çift filre sayesinde yan etkileri minimuma indirir, hasta konforunu üst düzeye taşır.

Photon Recycling: Enerji kaybını azaltarak tedavi sonuçlarını mükemmeleştirir.

Smooth Pulse: Tescilli ışın iletim sistemi yüksek enerjide güvenle çalışma olanağı sağlar

Neden ICON?

Icon yenilikçi teknolojilerle fraksiyonel lazerin mükemmelleştirilmiş bir birleşimi olarak karşımıza çıkıyor.

Her şeyden önce özel teknolojiler sayesinde cilt altına daha yüksek enerji iletilmesini sağlıyor. Bu da ciltte kolajen üretimini tetikleyen sürecin optimum seviyeye taşınması ile daha etkili sonuçlar anlamına geliyor.

Icon daha güçlü enerji seviyesiyle daha etkili sonuçlar almayı mümkün kılarken, yenilikçi teknolojiler sayesinde de hem işlem hem de sosyal tedavi sonrasının çok daha konforlu geçmesine imkân sağlıyor.

Yani cildinizde gözlemlediğiniz olumlu değişikliklerin keyfini sosyal yaşamınızdan hiç uzaklaşmadan çıkarmış oluyorsunuz.

ICON Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Tedaviden 30 dakika önce uygulanan lokal anestezik krem ile hasta uygulamaya hazırdır. Isıyı 5 °C’de sabit tutan kontak soğutma sayesinde hasta ağrı, acı hissetmez.

ICON Kaç Seans Uygulanır?
Cilt problemlerine ve cildin ihtiyacına göre 3 hafta ara ile 3-4 seans önerilir.

ICON Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?
Icon FDA onayına sahip son derece güvenli bir sistemdir. Uygulamadan sonra tedavi alanında hafif kızarıklık, ödem ve sıcaklık hissi oluşabilir. Bu etkiler geçicidir, hasta hemen sosyal yaşamına geri dönebilir.

ICON Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi? 
Uygulamadan sonra soğuk kompres uygulanabilir, SPF 45 veya üzeri güneş koruyucu kullanılması önerilir. Otobronzan krem bir süre kullanılmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Ayrıca özel bir bakım gerektirmez.

İLGİLİ VİDEOLAR

Klinik Makaleler

Vascular Lesions & Skin Renewal

 1. Shek S, P.Y. Chan N, C.Y. Chan J, H.L. Chan H. 2012. The Efficacy of a Dual Filter Handpiece (500–670nm and 870–1200 nm) of an Intense Pulse Light Device for the Treatment of Facial Telangiectasia. American Society for Laser Medicine and Surgery. (Abstract)
 2. Adatto M, Friedman D. 2012. Clearance of Port Wine Stains Following Optimized Pulsed Light Treatments. American Society for Laser Medicine and Surgery. (Abstract)
 3. Tanghetti E MD. 2012. Split-face Randomized Treatment of Facial Telangiectasia Comparing Pulsed Dye Laser and an Intense Pulsed Light Handpiece. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 4. Weiss R, Ross V, Tanghetti E, Vasily D, Childs J, Smirnov M, Altshuler G. 2011. Characterization of an Optimized Light Source and Comparison to Pulsed Dye Laser for Superficial and Deep Vessel Clearance. Lasers in Surgery and Medicine.
 5. (Abstract)
 6. Ross V, Tanghetti E, Vasily D, Weiss R, Childs J, Erofeev A, Smirnov M, Altshuler, G. 2010. New Optimized Light Source for Treatment of Vascular Lesions of the Skin. PMTI.
 7. Childs J., Erofeev A., Smirnov M., Altshuler G. 2010. Optimum Spectrum and Pulse Shape for Vascular Lesion Treatment: The Science Behind MaxG. PMTI.
 8. McMeekin T, Lertzman B, Hahn H, Arcara K. 2008. Randomized Study of Intense Pulsed Light and Pulsed Dye Laser in The Treatment of Facial Telangiectasia. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 9. Miranda C., Narurkar V. 2006. Comparison of StarLux LuxG with Long Pulsed PDL, Long Pulsed KTP, and Traditional IPL for Treatment of Telangiectasias. Lasers in Surgery and Medicine. 70. (Abstract)
 10. Kim K., Berenstein L., Chapas A., Geronemus R. 2006. Comparison Treatments for Vascular Lesions with the Vbeam® and the StarLux IPL. Lasers in Surgery and Medicine. 242. (Abstract)
 11. Astner S, Wolmers S, Tsao S. 2005. Increased Efficacy in Treatment of Facial Telangiectasia and Rosacea Utilizing StarLux IPL Technology with Variable Pulsewidth and Fluence. Lasers in Surgery and Medicine.105. (Abstract)
 12. Ross E.V. 2005. Split Treatment of Photodamaged Skin with KTP 532nm Laser with 10mm Handpiece Versus IPL: A Cheek-to-Cheek Comparison. Lasers in Surgery and Medicine. Vol. 9999:1–5.
 13. Klingman D.E, Zhen Y. 2004. Intense Pulsed Light Treatment of Photoaged Facial Skin. American Society for Dermatologic Surgery, Inc. Vol. 30: 1085–1090.

Case Studies: Pigmented Lesions, Vascular Lesions and Photofacial

 1.  IPL G Series Case Study for Treatment of Postoperative Bruising, 2/5/2013
 2. MaxG Case Study Post Injectable Bruising from Dermal Fillers, 2/5/2013
 3. MaxG Case Study: Facial Telangiectasia, David Vasily MD, 9/23/2011
 4. MaxG Case Study—Port Wine Stains, Maurice Adatto, MD, 8/12/2011
 5. StarLux Case Study: Treatment of Vascular Lesions—Max G vs. Vbeam Pulsed Dye Laser, Arndt, Kenneth, 9/22/2010
 6. StarLux Case Study: Facial Telangiectasias, Alibhai, Haneef, 3/16/2010
 7. StarLux Case Study: Facial Telangiectasia (1), Tanghetti, Emil, 6/10/2010
 8. StarLux Case Study: Facial Telangiectasia (2), Tanghetti, Emil, 6/10/2010
 9. StarLux Case Study: Actinic Bronzing, VanDam, David, 4/21/2009
 10. StarLux Case Study: Solar Lentigines and Actinic Bronzing, Alibhai, Haneef, 4/21/2009

Fractional Non-Ablative Skin Resurfacing

 1. Jeffrey Dover J, Saedi N, Mickle C, Chan S. 2012. A New Combined Treatment for Facial Rejuvenation Using an Optimized Pulsed Light Source Followed by a Fractional Laser. American Society for Laser Medicine and Surgery. (Abstract)
 2. Dierickx C, Campos V, Pinto C. 2012. Deep Heating of Dermis and Non-Ablative Fractional Facial Treatment with Micro-Compression Optics. American Society for Laser Medicine and Surgery. (Abstract)
 3. Doherty S MD, Seckel B MD, Childs J PhD, Tabatadze D PhD, Erofeev A PhD, Smirnov M Ph.D., Altshuler G Ph.D., Sc.D. 2011. XF™ Microlen Optic and XD™ Microlen Compression Optic for Non-Ablative Fractional Skin Treatment with the Palomar Icon™ System. PMTI.
 4. Zelickson B, Walgrave S., Al-Arashi M, Yaroslavsky I., Altshuler G, Childs J, Smirnow M, Tabatadze D. 2011. Evaluation of a Fractional Laser with Optical Compression Pins. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 5. Childs J, Altshuler G.  2011. XD™ Microlens Compression Optic for Deep-Dermis Non-Ablative Fractional Treatment. PMTI.
 6. Hedelund, L, Winther K, Beyer D, Nymann P, Haedersdal M. 2009. Fractional Non-Ablative 1540 nm Laser Resurfacing for Atrophic Acne Scars: A Randomized Controlled Trial. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 7. Vasily D. 2007. Treatment of Melasma with the StarLux 1540. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 8. Altshuler G, Yaroslavsky I, Smirnov M, Erofeev A, Childs J, Tabatadze D, Belikov A, Pushkareva A, Tihonov S. 2003. Self Canalization of Laser Microbeam in Tissue as Fundamental Mechanism of Fractional Skin Resurfacing. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)

Case Studies: Non-Ablative Skin Resurfacing

 1. Palomar Emerge Case Study: Acne Scarring For International Use Only, 6/11/2013
 2. StarLux Case Study – Non-Ablative Scar Treatment, van Vuuren, Rudie, 10/4/2011
 3. 1540 Case Study: Acne Scars, Zanelli, Gaetano, 8/12/2011
 4. StarLux Case Study: Non-ablative Skin Resufacing, Sinclair, Michael, 12/4/2010
 5. StarLux Case Study: Stretch Marks, Kolesnikova, Larissa, 9/22/2010
 6. StarLux Case Study: Facial Surgical Scars, Martin, John, 9/15/2010
 7. StarLux Case Study: Scar Treatment For International Use Only, Kolesnikova, Larissa, 7/21/2010
 8. StarLux Case Study: Acne Scars for Skin Type VI, Makrides, Lisa, 6/9/2010
 9. StarLux Case Study: Non-Ablative Skin Resurfacing with Lux1440, Vasily, David, 3/16/2010
 10. StarLux Case Study: Surgical Scar Foot, Vasily, David, 2/4/2010
 11. StarLux Case Study: Scar Nose Bridge, Vasily, David, 12/11/2009
 12. StarLux Case Study: Scar Arm, Vasily, David, 12/11/2009
 13. StarLux Case Study: Acne Scars, Vasily, David, 12/11/2009
 14. StarLux Case Study: Scar Right Cheek, Vasily, David, 12/11/2009
 15. StarLux Case Study: Surgical Scar Right Eye, Vasily, David, 12/11/2009

Fractional Ablative Skin Resurfacing

 1. Waibel J, Graber E, Davis S, Badiavas E. 2012. Effects of Erbium Fractional Resurfacing on Third Degree Hypertrophic Burn Scars. American Society for Laser Medicine and Surgery. (Abstract)
 2. Ross, E.V., Doherty S, Seckel B. 2009. Groove Patterns of Ablation for Fractional Skin Resurfacing: Healing Time Course Study and Histological Evaluation. PMTI.
 3. Doherty S, Seckel B, Dierickx C, Ross E.V. 2009. Groove Patterns of Ablation for Fractional Skin Resurfacing: Clinical Results and Applications. PMTI.
 4. Doherty S, Seckel B, Ross E.V. 2009. Advantages of a Groove Pattern of Micro-Fractional Ablation for Facial Skin Resurfacing.Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 5. Ross E.V., Khatri K. 2008. Novel, Micro-Fractional Ablative Erbium Laser for Wrimkle Reduction and Skin Resurfacing. PMTI.
 6. Dierickx C, Khatri K, Altshuler G, Childs J, Erofeev A, Smirnov M, Tabatadze D, Yaroslavsky I. 2007. Fractional Delivery of Er:Yag Laser Light to Improve Efficacy and Safety of Ablative Resurfacing Procedure. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)

Case Studies: Ablative Skin Resurfacing Including Wrinkles

 1. StarLux Case Study: Ablative Resurfacing with Lux2940 for Mature Wrinkled Facial Skin, Makrides, Lisa, 3/16/2010
 2. StarLux Case Study: Perioral Rhytids, VanDam, David, 12/11/2009
 3. StarLux Case Study: Case Study for Perioral Rhytides using the Lux2940 and Groove Optic, Doherty, Sean  9/1/2009

Combination Fractional Ablative and Fractional Non-Ablative Skin Resurfacing

 1. Haneef Alibhai M.D. 2013. 2940nm Er:YAG + 1540nm Er:Glass Combination Treatment for Facial Resurfacing, PMTI
 2. Bass L, Doherty S, Seckel B, Ross V. 2011. Combination Fractional Non-Ablative and Ablative Treatment for Facial Skin Resurfacing: Clinical Results and Applications. PMTI.
 3. Joel L. Cohen, MD; E. Victor Ross, MD 2011. About Skin Dermatology and DermSurgery, Englewood, CO; Scripps Clinic, Carmel Valley, San Diego, CA

Case Studies: Combination Ablative and Non-Ablative Treatments

 1. StarLux Case Study: Treatment of Moderate to Severe Wrinkles with Non-Ablative and Ablative Fractional Handpieces in a Single Combined Procedure, Doherty, Sean, 2/16/2011
 2. StarLux Case Study: Facial Treatment with Lux2940 Groove and Lux1440 Handpieces, Doherty, Sean, 12/14/2009

Laser Hair Removal

 1.  Joe Lowery, Rich Cohen, Felicia Whitney, James Childs and Gregory Altshuler, 2013. Comparative Study between the Vectus™ Diode Laser System and LightSheer™ Duet for Long-Term Hair Reduction in the Axilla. PMTI.
 2. James Childs, PhD, Richard Cohen, PhD, Mikhail Smirnov, PhD, Henry Zenzie, MS Gregory B. Altshuler, PhD 2012. Optimization of a Laser Diode for Permanent Hair Reduction. PMTI.
 3. Amin S, Goldberg D.  2006. Clinical Comparision of Four Hair Removal Lasers and Light Sources. Journal of Cosmetic and Laser Therapy. 8: 65–68.
 4. Manstein D, Pourshagh M, Anderson R, Erofeev A, Yaroslavsky I, Altshuler G. 2001. Effects of Fluence and Pulse Duration for Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine.
 5. Manstein D, Pourshagh M, Erofeev A, Altshuler G, Anderson R. 2004. Effects of Diode Laser Versus Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 6. Dierickx C, Altshuler G. 2006. Efficacy and Safety of a Suction-Enhanced Filtered IPL System for Hair Management. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 7. Campos V, Dierickx C, Farinelli W, Lin T, Manuskiatti W, Anderson R. 2000. Ruby Laser Hair Removal: Evaluation of Long-Term Efficacy and Side Effects. Lasers in Surgery and Medicine. 26:177–185.
 8. Schulze R, Ross E.V. 2007. Low Fluence 1064nm Laser Hair Reduction for Pseudofolliculitis Barbae in Skin Types IV, V, and VI. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)

Scar and Striae Treatment

 1. E. Verhaeghe,†, K. Ongenae, L. Dierckxsens, J. Bostoen, J. Lambert. Nonablative fractional laser resurfacing for the treatment of scars and grafts after Mohs micrographic surgery: a randomized controlled trial. 2012. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. (Abstract)
 2. Martin Jr J. 2012. The 1540-nm Nonablative Fractional Photothermolysis for Facial Surgical Scars. American Journal of Cosmetic Surgery. Vol. 29, No. 1, pp. 25–29.
 3. de Angelis, F, Kolesnikova L, Renato F, Liguori G. 2010. Fractional Non-Ablative 1540-nm Laser Treatment of Striae Distensae in Fitzpatrick Skin Types II to IV – Clinical and Histological Results. Aesthetic Surgery Journal. (Abstract)
 4. de Angelis F, Kolesnikova L. 2009. Fractional, Non-Ablative Laser Therapy for the Treatment of Striae Distensae. PMTI.
 5. Weiss R, Weiss M, Beasley K. 2008. Experience with Fixed Array Novel 1540 Fractional Erbium Laser for Acne Scars. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)

Warts

 1. Gonzales J. 2004. The Treatment of Warts with Intense Pulsed Light Technology. PMTI.

Case Studies: Soft Tissue Coagulation

 1. StarLux Case Sudy: Facial and Neck Soft Tissue Coagulation, Doherty, Sean, 5/5/2010
 2. StarLux Case Study: Abdominal Soft Tissue Coagulation, Doherty, Sean, 6/10/2010
 3. StarLux Case Study: DeepIR Soft Tissue Coagulation of Umbilical Area, Makrides, Lisa, 12/11/2009